חיפוש באתר

תכנית ניצנים

   

  תוכנית ניצנים

  תכנית ניצנים היא תכנית ארצית של צהרונים הפועלת במוסדות החינוך לגילאי 8-3, במסגרת פעולות משרד החינוך לצמצום פערים, לטיפוח תרבות פנאי משמעותית ולחיזוק מקומו של המוסד החינוכי כעוגן בקהילה. התוכנית מסייעת להורים להשתלב בשוק העבודה ומאפשרת חיסכון של מאות שקלים בחודש לכל משפחה.

  התוכנית פועלת בגני הילדים ובכיתות א'-ב' בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד בכל האשכולות, בבתי הספר היסודיים המתוקצבים על ידי משרד החינוך. צהרוני ניצנים פועלים במסגרות הלימודיות בימים א'-ה' עד השעה 16:00 במשך כל שנת הלימודים (מ-1.9 עד 30.6).

   

  התכנית מקנה לתלמידים:

  תכנים חינוכיים, חברתיים וערכיים הכוללים פעילויות תרבות, למידה והעשרה, פעילות הורים וילדים, סיוע בשיעורי הבית ועוד, בדגש על איכות פדגוגית.

  ארוחה חמה, בריאה ומזינה.

  הפעלת חוגים במגוון תחומים.

   

  מספר התלמידים במסגרת צהרוני ניצנים :

  גני ילדים: 30-15 תלמידים בגן.

  בתי ספר: 34-18 תלמידים בכיתה.

  חינוך מיוחד: 12-5 תלמידים למסגרת.

   

  צוות הצהרון :

  צוות הצהרון הוא צוות מקצועי וחם. בגני הילדים הצוות כולל גננת וסייעת, ובבתי הספר - מדריך ורכז. ניתנת עדיפות לגננות ולמורים בעלי תעודת הוראה, ולרכז מצוות בית הספר. גיוס המדריכים לתוכנית הוא באחריות הרשות המקומית ובתיאום עם בית הספר והפיקוח. כלל העובדים במסגרות הצהרונים משתלמים בהיקף של 25 שעות הכשרה בהתאם למתווה שקבע משרד החינוך.

   

  עלות ההשתתפות בצהרונים :

  העלות הבסיסית של צהרון לילד עומדת על 650 שקלים לחודש. משרד החינוך מסבסד את התוכנית בהתאם למדד החברתי-כלכלי של הרשות המקומית,   בישוב טובא זנגריה השתתפות ההורים עומדת על 50 ₪ לחודש עבור כל תלמיד .

   

  للصور أضغطوا هنا

  תכנית ניצנים
  צרו קשר:
  השלוחות שלנו:
  פעילויות:
  תוכן מרכזי:
  קישורים:
  מתנסנט חוגים הצהרת נגישות